CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Belediye Meclis üyeleri ve esnafalar katıldı. Kalekapı Caddesinde düzenlenen kahvaltıya Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz konuşmasına başlarken şu sözlere yer verdi:

Bu şehirde görev yaparken de sadece görev yapmak değil şehri yaşayıp anlamak şehrin ihtiyaçlarını görüp hissedip ölçeklendirmek ve halkımızda sürekli bir arada olarak gerçek anlamda ihtiyaçları test edebilmek için bizler partimizin yöneticileri, Milletvekillerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz, İl Genel Meclis üyelerimiz, muhtarlarımız hatta apartman yöneticilerimize varıncaya kadar geri bildirim almaya çalışıyoruz. Çok kolay bir iş değil çünkü her geçen gün nüfusumuz artıyor ihtiyaçlar artıyor sizler de gözlemliyorsunuz. Esnaf olarak gerçi her birimiz ayrı bir yönetici olduk. Bunun da farkındayım artan maliyetleri göz önünde bulundurduğumuz zaman bugünlerde ticaret yapabilmek çok kolay değil. Bu nedenle de mümkün olduğu kadar yükü esnafımıza halkımıza yüklemeden eşit hizmet alabilme adına vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz.

ercengiz esnaf buluşması

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılım sağlayan Ercengiz'e yöneltilen 'Aday mısınız?' sorusuna verdiği cevaba dair, Ercengiz şu ifadelerde bulundu:

10 yıldır Burdur’umuza hizmet ettik. Arkadaşlarımızla birlikte şeffaf olmaya çalıştık, dürüst olmaya çalıştık. Mümkün olduğu kadar da vatandaşımızın taleplerini cevap vermeye kulak vermeye ve vatandaşımızın bizden istediklerini hayata geçirmeye çalıştık. Elbette bunun başarılabilmesi sadece bizim arzulamamıza ya da bizim sizden aldığımız taleplere bağlı değil. Kaynak, programlama, projelendirme ve personel ile benzeri birçok nedene bağlı olarak belli bir sırayla projelerimizi yapmaya çalışıyoruz. Aday mısınız diye sorduklarında 2 dönem boyunca en zor dönemini en acemi hallerimizle atlatmaya çalıştık. Bundan sonra eğer Burdur halkı teveccüh gösterir elbette tabii ki öncelikle partimiz bizi aday gösterirse biz Burdur halkına bir dönem daha hizmet ederek Belediye Başkanlığı maceramızı 3 dönemde sonlandırmayı hedeflediğimizi ifade ettim.

Belediye başkanlığı görevini 3.döneminde sonlandıracağının altını çizen Ercengiz kurumların kişi isimleriyle anılmaması gerektiğine dair şunları söyledi:

Kurumlar kurumsallaşmalı kişilerin isimleriyle değil davranış biçimleriyle ve programlarıyla projeleriyle hayat bulmalı ben bir dönem daha eğer kısmet olursa sizlere Burdur halkına hizmet etmeyi arzularım. Ömrümüz yeterse sağlığımız el verirse şartlar eğer bizi yeniden aday yaparsa sizler de bizi seçerseniz ben bir dönem daha artık borcu bitmiş makine parkı tamamlanmış ekibi profesyonelleştirilmiş ve ne yapacağını bilen bir belediyecilik anlayışıyla 2 dönemde yapmayı hedeflediğimiz ancak kaynak yetersizlikleri veya benzeri nedenlerle başaramadığımız her ne varsa fazlasını yaparak Burdur’a hizmet edip Belediye Başkanlığı görevinde bitirmek istiyorum.

ercengiz esnaf buluşması

Burdur'un çevre illere kıyasla gelişme konusunda geri kaldığını ifade eden Milletvekili İzzet Akbulut, Başkan Ercengiz'in göreve başladığından bu yana olan gelişmelere dikkat çekti. Milletvekili Akbulut ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

Burdur’umuz çevre illere bakıldığı zaman Antalya’nın Isparta’nın Denizli’nin Muğla’nın ne yazık ki çok çok gerisinde kalan ne yazık ki bunlara nazaran çok az gelişen bir il konumunda oldu. Ankara’dan gelen yatırımlara baktığımız zaman işte bu anlamda Ali Orkun Ercengiz Başkanımızın ve mesai arkadaşlarının 2014 yılında göreve geldiği günleri iyi hatırlamak gerekiyor. Burdur gölümüz ne haldeydi bugün ne halde sizlerin vicdanınıza bırakmak isterim yani o göldeki sosyalleşmeyi o bugün halk plajımız da yapılanları iyi hatırlamak gerekiyor. Bugün Kale kapı caddesindeyiz bir marka cadde ama istasyon caddesi gibi Kale kapı gibi caddeler 2014 yılından önce ne yazık ki Burdur halkının hizmetine sunulmamıştı. Yani Ankara’dan gelen hizmetlerde geri kalmışlığımızı 2014 yılından beri Burdur Belediyesi’nin sosyal yaşantımıza yaptıklarını düşündüğümüz zaman bu aradaki farkı kapatmaya özen gösterdiklerinden dolayı başta Burdur Belediye Başkanımız olmak üzere tüm tüm belediye personellerimize de çok teşekkür ediyoruz. Tabii önümüzdeki günlerde Belediye Başkanımız adaylığını açıkladı kendisine şimdiden tebrik ediyorum.

ercengiz esnaf buluşması

Konuşmalarında sosyal belediyeciliğin önemine değinen Milletvekili Akbulut cümlelerinin sonunda bu sözlerle ifade etti:

Burdur Belediye Başkanlığında bu belediyecilik anlayışının devam etmesini bu sosyal belediyecilik anlayışının daha da ilerleyerek devam etmesini bizler cani gönülden istiyoruz. Bu anlamda sizlerden bu umudu büyütmek adına destek istiyoruz. Katılım sağladığınız için ben de sizlere hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum