Kurban Bayramı tarihlerinin maaş ödeme günlerine denk gelmesi, memur ve emeklilerin maaşlarının erken yatırılıp yatırılmayacağı sorusunu gündeme getirdi. Memurlar her ayın 15'inde maaş alırken, emekliler maaşlarını ayın 17'si ile 28'i arasında alıyor. Peki, memur ve emekli maaşları bu ay erken ödenecek mi?

Memurzam Gqid Cover

Memur Maaşları Erken Ödenecek mi?

Memur maaşları her ayın 15'inde yatırılıyor. Bu yıl 15 Haziran'ın Cumartesi ve Arefe gününe denk gelmesi nedeniyle maaşların bir gün öncesinde, yani 14 Haziran Cuma günü yatırılması bekleniyor. Resmi açıklama yapılmasa da, önceki yıllarda benzer durumlarda maaşlar erkenden yatırılmıştı.

emekli ve memur maaş zammı

Emekli Maaşları Erken Ödenecek mi?

SSK emeklileri maaşlarını 17-26 Haziran arasında, Bağ-Kur emeklileri ise 25-28 Haziran arasında alıyor. Emekli Sandığı emeklileri maaşlarını ayın ilk beş gününde aldıkları için Haziran ayı maaşları zaten ödenmiş durumda.

Dusuk Emekli Maasi Alana 27 28 29 Mayis Mujdesi 10 000 Tl Uzeri Maas Alanlar Dikkat 791479448

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının bayram öncesi yatırılması beklense de henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Geçmiş yıllarda yapılan düzenlemelere göre, SSK ve Bağ-Kur maaş ödemeleri resmi tatil veya hafta sonuna gelse bile zamanında yapılıyor. Bu nedenle, 16-19 Haziran Kurban Bayramı günleri resmi tatil olsa da bu tarihlerde maaş alacak SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları hesaplarına yatacak.

Kaynak: ekonomim