Meteoroloji'nin sağanak yağış uyarısının ardından Marmaris'te gece saatlerinde kuvvetli rüzgar etkili oldu. Zaman zaman fırtınaya dönüşen rüzgarla birlikte Osmaniye Mahallesi'nde ağaçlar yola devrildi. Bazı aydınlatma direkleri ise ortadan ikiye bölündü. Sabah saatlerine kadar devam eden fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

Marmaris'te Kuvvetli Rüzgar Hayatı Olumsuz Etkiledi (2)

Yapılan ihbarların ardından bölgeye ilgili kurumların ekipleri sevk edildi. Ulaşıma kapanan Osmaniye Mahallesi'ndeki yolda devrilen ağaç ve aydınlatma direklerinin yoldan kaldırılması için çalışma başlatıldı.

Marmaris ilçe merkezi ve mahallelerinde kuvvetli rüzgar ve sağanak yağışlı havanın aralıklarla yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

Marmaris'te Kuvvetli Rüzgar Hayatı Olumsuz Etkiledi

Meteoroloji'nin uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmaris'te kuvvetli rüzgar ve sağanak yağış uyarısı yaptı. Yapılan açıklamada, "Marmaris'te bugün akşam saatlerine kadar kuvvetli rüzgar ve sağanak yağış bekleniyor. Rüzgarın hızı 70 kilometreye ulaşabilecek. Sağanak yağışların yer yer 20 kilograma kadar ulaşacağı tahmin ediliyor. Yetkililerin uyarı ve talimatlarına uyulması önemle rica olunur" denildi.