Etkinlikler, Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve Kumluca Halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti. Program; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törene Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri, daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Ardından Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir ve Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu deniz şehitleri adına denize çelenk bıraktı.
20240702Aw238288 11

Protokol konuşmalarının ardından Kumluca Belediyesi Anadolu Halk Dansları Topluluğu halk oyunu gösterisi ve Kumluca Gençlik Merkezi (KUMGENÇ) Orkestrası konseri ile katılımcılar keyifli anlar yaşadı.

Etkinlik kapsamında sürat teknesi yarışı, su altında bekleme, yüzme ve yağlı direkten bayrak alma yarışları gerçekleştirildi. 50 metre serbest yüzme yarışında Ender Aydil, 50 metre kadın yüzme yarışında Elif Güler, 100 metre serbest yüzme yarışında Suat Can İstanbullu,400 metre serbest yüzme yarışında Cüneyt Karaöz, su altında bekleme yarışında İlyas Acar, sürat teknesi yarışında Asel-Arda Yavuz birinci oldu.

Yağlı direkten bayrak alma yarışmasında ise yarışmacılar zorlu anlar yaşadı. 54 yarışmacının katıldığı yarışta Hasan Çüm, yağlı direkten bayrağı alarak birinci oldu. Yarışmaların sonunda protokol tarafından dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

Kaynak: İHA