Kırıkkale'de Depreme Dayanıklı TOKİ Konutları TamamlanıyorKonutların depreme dayanıklı bir bölgede inşa edildiği ve çok sağlam bir zemine sahip olduğu belirtildi.

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, konutların yapımı için seçilen bölge, şantiye alanındaki çalışmalar ve konutlarla ilgili bilgi verdi. Tekin, "Yapmaz demişlerdi yaptık. Kırıkkale ve Kızılırmak manzaralı. 5. Etap TOKİ evleri depreme dayanıklı, kayaların üzerinde bir şehir kuruldu.

Konutlar tamamlanmak üzere. Yaşam merkezinin temeli atıldı, caminin ilk katının yapımı tamamlandı. Yakın zamanda hak sahiplerine teslim edilecek" dedi.

Sosyal medya hesabından inşaat alanından görüntüler paylaşan Tekin, şantiye alanının nasıl bir bölgede olduğu, depreme dayanıklı olan yapısı ile ilgili görüntüler de paylaştı.

Kırıkkale'de inşaat yeri bakımından belki de depreme en dayanıklı bölgede yapılan konutların çok yakın zamanda sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor. Bu özelliği ile Bahşılı 5. Etap TOKİ Konutları depreme en dayanıklı konutlar olarak gösteriliyor.

Öte yandan konutların yapıldığı bölgede yaşam merkezi, cami ve sosyal alanlar olacak. Tam bir kompleks alan içeren konutların bulunduğu bölgeyi cazibe merkezi haline getirmesi bekleniyor.