"Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasına katılan Rabia Birsen Güvercin, ardı ardına doğru cevaplar vererek 1 milyon TL'lik soruya ulaşma hakkı kazandı. Kenan İmirzalıoğlu, Güvercin'in bu başarısı karşısında duygusal bir tepki gösterdi ve "Harikasın" diyerek yarışmacıyı tebrik etmek için alnından öptü.

rabia birsen son soru

Yarışmacı Rabia Birsen Güvercin, soruları peş peşe bilerek milyonluk soruya ulaştı. TBMM'de Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklal Marşı'nı ilk kimin okuduğu sorusuna çift cevap hakkını kullanarak doğru yanıtı veren Rabia, ilk hakkında Mehmet Akif Ersoy yanıtını verdi.

İkinci cevap hakkında ise Hamdullah Suphi Tanrıöver yanıtını veren yarışmacı doğru cevabı bilerek milyonluk soruyu açtırmaya hak kazandı. Rabia Birsen Güvercin'in başarısı karşısında sessiz kalamayan Kenan İmirzalıoğlu, "Sana sarılıp öpmek istiyorum. Harikasın" diyerek alnından öptü.

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

Soyu Akkoyunlu Uzun Hasan'a dayanan İmirzalıoğlu, Orta ve lise öğrenimini Ankara’da teyzesinin yanında tamamladı. Yüksek tahsilini ise İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde yaptı.

1997 yılında Best Model of Turkey'nin elemelerine katılıp ve 4000 kişinin arasından ilk 20'ye seçilmiş, sonra da Türkiye Finalinde birinci seçilmiştir. Daha sonra birinci olduğu için Best Model of The World'e katılmış, birinci olmuş ve ilk defa bir Türk Erkeği Best Model of The World olmuştur.

Deli Yürek adlı dizide canlandırdığı Yusuf Miroğlu karakteriyle yıldızı parladı. Alacakaranlık adlı dizide Uğur Yücel ile başrol paylaşmıştır.Yazı Tura adlı filmde rol almış ve Acı Hayat dizisinde Selin Demiratar ile başrol paylaşmıştır.2008 yılında Kabadayı adlı filmde Şener Şen ve Aslı Tandoğan ile başrol oynamıştır. Son Osmanlı Yandım Ali adlı filmde ise Cansu Dere ile başrol paylaşmıştır.2009 yılında Ejder Kapanı adlı filmde Uğur Yücel ve Berrak Tüzünataç ile başrol . 2009'da başlayan Ezel adlı dizide Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Berrak Tüzünataç, Tuncel Kurtiz ve Haluk Bilginer ile başrol paylaşmıştır.

2012'de yeni dizisi için 4.000.000$ alarak Türkiye'de bir dizi oyuncusu için en yüksek ücreti aldı.

Filmografisi:

  • 1998-2002 "Deli Yürek"
  • 2001 "Deli Yürek: Bumerang Cehennemi "
  • 2003-2005 "Alacakaranlık "
  • 2004 "Yazı Tura"
  • 2005-2007 "Acı Hayat"
  • 2006 "Son Osmanlı Yandım Ali "
  • 2007 "Kabadayı"
  • 2009 "Ejder Kapanı"
  • 2009-2011 "Ezel"

KİM MİLYONER OLMAK İSTER RABİA BİRSEN KİMDİR? 

Rabia Birsen Güvercin. 24 yaşında. Aslen Konyalı ancak Ankara'da yaşamakta. Bu yıl Gazi Üniversitesi biyoloji bölümünden mezun oldu. 1 kedisi ve 1 köpeği bulunan Rabia Birsen Güvercin, kaktüs yetiştiriciliği ile uğraşıyor. Ayrıca İzci. Yeminli izci.