Yaz aylarında artan susuzluk sorununun ortadan kalkması ve kentleşen ilçenin altyapı ihtiyaçlarının karşılanması için önerilen projeler, Bucaklılara daha sağlıklı ve güvenilir bir yaşam vaat ediyor.

İÇME SUYU SORUNUNA KALICI ÇÖZÜM

Alternatif İçme Suyu Kaynakları: Bucak ilçesinin sürekli göç alması ve kentleşmesi nedeniyle yaşanan içme suyu sıkıntısına yönelik olarak, Safa Sönmez, alternatif içme suyu kaynaklarını devreye alacak. Bu proje ile içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması için çeşitli kaynaklardan faydalanılacak, yaz aylarındaki susuzluk sorunu ortadan kalkacak.

Şebeke Yenilemesi: Altyapıdaki sorunların başında gelen şebeke problemlerine karşı, Safa Sönmez liderliğindeki belediye, şebeke yenileme çalışmalarını hızlandıracak. Bu sayede daha sağlıklı ve güvenilir su temini sağlanarak, Bucak halkının su kullanımı konforlu hale getirilecek.

Drenaj Sorunlarına Çözüm: Artan göç ve kentleşme ile birlikte ortaya çıkan drenaj sorunlarına yönelik etkili çözümler üretilecek. Selden etkilenen bölgelerde altyapı güçlendirilecek ve yağış sularının hızla tahliye edilmesi sağlanacak.

Kayıp Kaçak Önleme-Eski Boruların Değişmesi: Yıllardır devam eden su kaçağı problemleri, eskiyen boru hatlarından kaynaklanmakta ve hem su israfına neden olmakta hem de vatandaşlara yüksek su faturaları olarak geri dönmektedir.Bu kapsamda, yer altı su kaçağı sorunlarına etkili bir çözüm sağlamak amacıyla kent genelindeki boru hatları yenilenerek modern altyapı sistemleriyle değiştirilecek. Projede, mevcut boru hatlarının sık sık yaşanan arızalara ve su kayıplarına neden olan eski yapısından kaynaklanan sorunların önüne geçilmesi hedefleniyor.

İLÇE HALKIMIZ SUSUZLUK ÇEKMEYECEK

Başkan adayı Safa Sönmez, projeleri hakkında yaptığı açıklamada şunları belirtti: "Bucak'ın içme suyu sorununu kalıcı olarak çözmek ve yaşanan yaz aylarındaki susuzluk sıkıntısına son vermek için alternatif içme suyu kaynaklarından faydalanacak, şebeke sistemimizi modernize edecek ve drenaj sorunlarına etkili çözümler getireceğiz. Bu projelerle Bucaklı hemşehrilerimizin günlük yaşamını olumlu yönde etkileyecek ve ilçemizi daha yaşanabilir bir yer haline getireceğiz."

Içme Suyu

Kaynak: HABER MERKEZİ