Denizli'nin Merkezefendi ilçesi, Karaman Mahallesi'nde yaşanan olayda, Rabia Yürektürk, ailesiyle birlikte yaşadığı binanın hemen yanında bulunan incir ağacında ölü bulundu. Olayı fark eden aile üyeleri ve çevredeki vatandaşlar hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, genç kadına ilk müdahaleyi yaptıktan sonra onu hastaneye kaldırdı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Rabia Yürektürk hayatını kaybetti.

Abladan Şok İddia: "Bu Bir Cinayet!"

Olayın ardından polis ekipleri geniş kapsamlı bir soruşturma başlattı. Bu sırada, Rabia Yürektürk'ün ablası Ecem Yürektürk, kardeşinin intihar etmediğini, cinayete kurban gittiğini iddia etti. Ablası, "Olay yeri inceleme ve otopsi raporları henüz çıkmadı. Polisler intihar olarak değerlendiriyor. Ancak mantık olarak bir insan düştüğünde yere çakılır. Evin 3 metre ilerisindeki ağacın üzerine fırlatılmış ve ağacın üstünde kalmış. Kardeşim çatıya çıkmaktan korkardı, oraya çıkmazdı," dedi.

Soruşturma Devam Ediyor

Polis ekipleri, Rabia Yürektürk'ün ölümüyle ilgili detaylı bir inceleme ve soruşturma yürütüyor. Olay yeri inceleme ve otopsi raporları netleştikten sonra genç kadının ölüm nedeni kesin olarak belirlenebilecek. Şu anda, polis olayın intihar mı yoksa cinayet mi olduğunu araştırıyor. Rabia Yürektürk'ün ailesi ve yakınları, adaletin yerini bulması için yetkililerden hızlı ve etkili bir soruşturma talep ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi