Gümüş, Bucak'ı 6 ay boyunca sürecek ve birbirinden eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapacak festivallerle donatacaklarını açıkladı. İlçe sakinlerini bir araya getirerek sosyal aktivitelerle buluşturacak olan bu festivaller aynı zamanda Bucak'ın tanıtımına önemli bir katkı sağlayacak.
Başkan adayı Hülya Gümüş, "Bucak, artık sosyal hayatına ve kültürüne daha fazla odaklanacak. Belediye başkanlığı görevine geldiğimizde ilçemizi birbirinden renkli ve eğlenceli festivallerle donatacağız. 6 ay boyunca devam edecek olan bu festivaller, Bucaklı vatandaşlarımıza uzun süredir hasret kaldıkları sosyal aktiviteleri sunacak." ifadelerini kullandı.
İŞTE YAPILMASI PLANLANAN FESTİVALLER
Bucak Gençlik Festivali: Gençlerin enerjisini ve yaratıcılığını ön plana çıkaracak, müzik, spor ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak.
Sanat Festivali: Bucak'ın yerel sanatçıları ve kültürel mirasıyla buluşarak sanatın farklı disiplinlerini bir araya getirecek.
Açık Hava Film Festivali: İlçe sakinlerine açık havada film keyfi yaşatacak, sinemaseverleri bir araya getirecek etkinlik.
Gastronomi Festivali: Bucak'ın zengin mutfağını tanıtacak, lezzet dolu bir şölen sunacak gastronomi etkinliği.
Bilim Şenliği: İlçedeki genç beyinleri bilimle buluşturacak, eğitici ve eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapacak.
Müzik Festivali: Bucak'ı müziğin ritmiyle sallayacak, farklı müzik türlerini bir araya getirecek renkli bir müzik festivali.
CHP Bucak Belediye Başkan Adayı Hülya Gümüş açıklamasında"Bu festivaller, Bucak'ın sosyal hayatını canlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda ilçemizin potansiyelini geniş kitlelere tanıtacak. Bucak'ı sadece bir yerleşim yeri olmanın ötesine taşıyarak, kültür ve sanatla buluşturacağız. Bucak halkını festivallerde bir araya getirerek, birlik ve beraberliği pekiştireceğiz."şeklinde ifade etti.

Sokak Festivalleri

Editör: Ömer Özdoğan