Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, 3 Kasım 2023 tarihinde yaptığı açıklamada, İsrail'e yönelik saldırıların birçok cepheye yayıldığını söyledi. Nasrallah, ABD'yi savaşın sorumlusu olarak gördüğünü ve ABD üslerine saldırmayı planladıklarını açıkladı.

Nasrallah, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  • "Aksa Tufanı harekatı bir çok cepheye yayıldı. Kıyamet günü insanların hepsi dirilmiş olacak. Şehitler mutlu olarak kalkacaklar. Rabbimiz şehitleri diridirler diyor onlar ölü değildirler. Ne mutlu şehitlerimize, ne mutlu onlara ki vadedildikleri aleme gittiler. Meleklerin Peygamberlerin oldukları yere gittiler. Orada ne siyonist kabadayıları ne Amerikan zulmü var."
  • "Bugün yeryüzünde çok büyük bir savaşa girişmiş durumdalar. Her ne yaparsa yapsınlar, etkisinden ve operasyonun neden olduğu stratejik sonuçlardan kurtulamayacaklar."
  • "İnsanı açıdan da ahlaki açıdan da bu savaş en büyük en aleni açık Allah yolunda savaştır. Bu halkın dünyada hiçbir benzeri yoktur. Gazzeliler bu insanlar çocuk erkek anne toprağın altından çıkarken buna rağmen 'Feda olsun direnişe' nidalarını işitiyoruz. Bu gerçek imandır."
  • "ABD tüm silahlarını İsrail'in emrine verdi. Dünya Filistin için parmağını oynatmıyor."
  • "Aksa Tufanı operasyonu gösterdi ki, İsrail bir örümcek ağından daha zayıf. Amerika İsrail’e uçak gemisi gönderdi, İsrail ilk günden silah ve para istedi bu mu güçlü devlet, ayakları üzerinde durabilen bir devlet böyle mi olur? İsrail, Batı’nın desteğine ihtiyaç duyuyor."
  • "Savaşın sorumlusu ABD İsrail bir maşa. ABD bedel ödemeli. ABD üslerine saldıracağız."