Olay, 2 Ekim günü sabaha karşı Muratpaşa ilçesi Çağlayan Mahallesi'ndeki bir sitenin önünde meydana geldi. Alınan bilgiye göre; site bahçesine izinsiz giren şortlu ve kasklı hırsız, önce site bahçesinde bir süre etrafı gözetledi. Kimsenin olmadığının farkına varan şahıs, ardından motosikletlerin park edildiği alana yöneldi.

Karşısında bir anda 4 tane motosiklet gören şahıs hangisini çalacağına karar vermekte zorlandı. Bir süre motosikletlerin üzerinde gezen hırsız, zaman zaman yakalanacağı korkusuyla daire pencerelerine doğru baktı. Sonunda gözüne kestirdiği maddi değeri yaklaşık 60 bin TL olan 07 MZH 45 plakalı motosikleti alarak olay yerinden uzaklaştı.

hırsızlık olayı

Motosiklet sahibi: "Motosiklet benim elim ayağımdı"

Sabah uyandığında işe gitmek için site bahçesine inen Mehmet Öz (55), site bahçesinde motosikletini göremeyince büyük üzüntü yaşandı. Güvenlik kamerası görüntülerinden motosikletinin çalındığını gören Öz, polis karakoluna giderek hırsızın yakalanarak motosikletin bulunması için şikayetçi oldu. Motorunu işe gelip giderken kullandığını belirten Öz, "Motosiklet benim elim ayağımdı. Allah rızası için görenler polise bilgi versin. Pazartesi sabah saatlerinde çalındı. Orada 4 tane motosiklet vardı, benimkini alınıyor" dedi.

Güvenlik kamerası görüntülerinde hırsızlığın detayları

Yaşanan hırsızlık anları ise güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, hırsızın site bahçesine izinsiz girdiği ve motosikletlerin park edildiği alana yöneldiği görülüyor. Hangisini çalacağına karar veremeyen hırsız, bir süre motosikletlerin üzerinde geziyor. Zaman zaman yakalanacağı korkusuyla daire pencerelerine doğru bakan hırsız, sonunda gözüne kestirdiği motosikleti alarak olay yerinden uzaklaşıyor.

hırsızlık - antalya

Polis hırsızı yakalamak için çalışma başlattı

Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri ise çalınan motosikleti bulmak için çalışma başlattı. Ekipler, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek hırsızın kimliğini tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.