Genç girişimci Mustafa Ertürk, genelde evlerde ve bahçelerde yapılan kız isteme merasimleri için bir işletme kurdu. Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde bulunan işletme, 80 kişilik kapasitesiyle hizmet veriyor.

İşletmede, gelin adayının kahve yapması için hazırlanan mutfaktan oturma gruplarına kadar A'dan Z'ye tüm detaylar düşünülmüş. Adeta bir ev ortamının sunulduğu işletme, kız isteme merasimlerinde gelecek kişi sayısını belirleme sorununu da büyük ölçüde azaltıyor.

sakarya kız isteme evi

Burada biz bir ev ortamı oluşturduk”

İlçede kız isteme evinin ilgi gördüğünü belirten işletme sahibi Mustafa Ertürk,

“Söz, nişan, düğün ve buna benzer organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. İnsanların evlerine konuk oluyoruz. Yaklaşık 5-6 yıldır bu misafir olduğumuz evlerde çeşitli sıkıntıları gördük. Bu sıkıntıları çözmek için bir hayalin peşine düştük. Evlere kurulum yaptığımızda bazı evlerin tam olarak müsait olmadığını, misafirlerin aynı ortamda bulunamadıkları için merasimleri göremediklerine şahit olduk. Biz tüm misafirlerimizi bir araya toplayabilmek için böyle bir mekan kurguladım ve hayata geçirdim. Buradaki gayem; tüm misafirleri bir arada tutarak merasimleri kaçırmamalarını sağlamak. Kızımız istenirken tüm aile yakınları, dostları ve sevdiklerinin bu olaya şahit olmalarını sağlamak. Burada biz bir ev ortamı oluşturduk. Mutfağımızla, aile büyüklerimizin oturacağı koltuklar, misafir masaları ve sunduğumuz tüm imkanlar ile kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir ortam oluşturduk” dedi.

kız isteme evi

“Tüm misafirlerimiz kendilerini evinde hissedecekler”

İşletmesi hakkında bilgi veren Ertürk,

“Yaklaşık 2 aydır işletmemiz faaliyette. Geri dönüşler olumlu. Biz burada, evleri müsait olmayan ve evlerine göre misafir yoğunluğu çok fazla olan insanların taleplerini karşılamak için böyle bir işletme kurduk. Kız isteme evimiz 80 kişilik oturma kapasiteli. 80 kişiye kadar misafirlerimizi ağırlayabiliyoruz. İçerisinde çay, kahveden tüm detaylar mevcut. Tüm misafirlerimiz kendilerini evinde hissedecekler” diye konuştu.

kız isteme evi sakarya

Editör: Evrim Tuna Şahin