Fatih Terim, "yüksek getirili fon" dolandırıcılık olayındaki sessizliğini nihayet bozdu. Avukatları Okan Demirkan ve Nevzat Kaan Karcıoğlu aracılığıyla yazılı bir açıklama yapan Terim, iddialara ilk kez yanıt verdi.

Panathinaikos Fatih Terim

Emre Çolakoğlu, Fernando Muslera, Arda Turan ve Selçuk İnan gibi isimlerin de aralarında bulunduğu 28 kişi, Seçil Erzan adlı banka müdürü ve diğer sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Mağdurlar, Erzan'ın yüksek getiri vaadiyle dolandırıcılık yaptığını ve Terim'in de bu fonun en önemli müşterisi olduğunu iddia etmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Erzan ve 7 sanık hakkında 295 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Fatih Terim2

Fatih Terim'in Açıklaması:

Müvekkilimiz Fatih Terim adına, Denizbank A.Ş. aleyhine, uğradığı maddi zararın tazmini için İstanbul Tüketici Mahkemeleri nezdinde maddi tazminat davası açılmıştır. Müvekkilimiz Fatih Terim adına, Denizbank A.Ş. aleyhine, kişilik haklarına yönelik haksız saldırılar nedeniyle uğradığı manevi zararın tazmini için İstanbul Asliye Hukuk Mahkemeleri nezdinde manevi tazminat davası açılmıştır. Ayrıca, müvekkilimiz 2 Haziran 2023’te, bizzat kendi inisiyatifi ve iradesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına giderek müşteki sıfatıyla beyanını vermiş ve kendisini zarara uğratanlar hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Müvekkilimiz, anılan soruşturmada şikâyetçi konumundadır. Denizbank A.Ş.’nin ilgili dönemde şube müdürü olan şahsın ve diğer banka çalışanlarının kendisine verdiği mevduat bilgilerinin gerçekleri yansıtmadığının 2023 yılının Nisan ayında ortaya çıkması üzerine müvekkilimiz, Denizbank A.Ş. bünyesinde bu olaya ilişkin sorumluluğu bulunanlardan şikâyetçi olmuştur."

Açıklamada ayrıca şu husus da vurgulandı: "Müvekkilimiz Fatih Terim, tüm bu konularla ilgili gerekli açıklamayı zamanı gelince yapacaktır. Müvekkilimiz, bugüne kadar adli süreçlere duyduğu saygı nedeniyle ve bu süreçlerin masuniyetini dikkate alarak, kendisini maksatlı şekilde hedef alan asılsız ve mesnetsiz yorumlar dahil olmak üzere bu konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmamayı özellikle tercih etmiştir.

Editör: Haber Merkezi