Rektör Dalgar’a yeni görevinde başarılar dileyerek, Bakanlığı döneminde Burdur’a yaptıkları yatırımlar hakkında bilgiler aktaran Eroğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

Burdur’un fahri hemşehrisiyim. Çok hızla gelişen bir üniversitemiz var. Değerli Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Dalgar’ı ziyaret ederek Burdur’a daha çok nasıl hizmet edebiliriz bunu istişare ettik. Burdur Türkiye’nin gerçekten en müstesna şehirlerinden biri. Burdur’u çok seviyorum, bakanlığım döneminde de birçok hizmette bulunduk. Bu ziyaretin ardından ilçe ziyaretlerine geçeceğim. Burdur’umuzun ilçeleri de çok güzel, en büyük ilçesi Bucak’a gideceğim. Orada da çok çalışkan insanlar var. Hepsiyle gurur duyuyorum. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kampüsümüz de çok güzel, burada okumak bir ayrıcalıktır. Şu an bir öğrenci olsam şahsen bu üniversiteyi tercih ederdim.

Eroğlu’na kampüsteki çalışmalar hakkında bilgiler veren ve yeni eğitim-öğretim dönemine dair planlanan çalışmaları anlatan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar;

eski bakan veysel eroğlu

Sayın Bakanımız göreve ilk başladığım zaman da arayarak tebrik etmişti. Ciddi bir devlet tecrübesi aynı zamanda da yılların birikimiyle oluşan akademik tecrübesi ile çok güzel tavsiyeleri oldu. Bugün de bizleri ziyaret etti ve onurlandırdı. Çok teşekkür ediyorum. Bakanlığınız döneminde Burdur’a çok önemli hizmetler yapılmış. Bu konuda sizlere müteşekkiriz.  Üniversitemizin kuruluşundan bu yana da desteklerinizi biliyoruz. Üniversitemiz çok güzel bir noktaya geldi, sizler de bugün bu ziyaretinizle Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere verdiğiniz katkılarla geldiği noktayı görme imkanınız oldu. Teşriflerinizle bizi mutlu ettiniz, teşekkür ediyoruz.

ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonrasında kendi yazdığı kitaplardan imzalayan Eroğlu’na Rektör Dalgar da hediye takdiminde bulundu.