Olay, 29 Ekim günü Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Küçükdikili Kavaklı Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Hatice Demir (21), sabah saatlerinde yakınları tarafından evinde ölü olarak bulundu. Bunun üzerine durum polise ihbar edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, genç kadının üzerinde herhangi bir darp veya kesici alet izine rastlamadı. Şüpheli koca Emrah Demir (26) ise gözaltına alındı.

AW065659_02

Yapılan soruşturmada, Emrah Demir'in eşi Hatice Demir ile akşam yemeğinden sonra yatak odasına giderek uyuyacağını söylediği öğrenildi. Ancak Hatice Demir'in bir süre sonra yatak odasına gittiğinde eşinin uyumadığını görünce aralarında tartışma çıktığı belirtildi.

Katil "Hatırlamıyorum" dedi!

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Emrah Demir, eşinin çığlıklarını susturmak için eliyle ağzını kapattığı ve bu sırada genç kadının havasız kalarak hayatını kaybettiği tespit edildi. Emrah Demir, emniyetteki ifadesinde, "Yemekten sonra yatıyorum dedim, sonra yatamadım. Eşimde ne yapmaya çalışıyorsun dedi ve aramızda kavga başladı. Ne yaptığımı bilmiyorum, olay anı ile ilgili hiç bir şey hatırlamıyorum" dedi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Emrah Demir, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

kadın cinayeti emrah demir-1