Tour of Antalya’nın efsane rotasında dünyaca ünlü bisikletçilere Side Antik Kenti’nden, Aspendos’a Perge’den Düden Şelalesi’ne, Demre’den Andrea Doria Koyu’na, Kemer’den, Phaselis Antik Kenti’ne, Olympos’tan Adrasan’a, Korsan Koyu’ndan Tahtalı Dağı’na, Antalya Aquarium’dan Milias Antik Kenti’ne bisiklet dostu etaplarında Antalya’nın ikonik noktaları eşlik edecek.

Dünyaca Ünlü Pedallar

16 ülkeden 175 bisikletçiye ev sahipliği

Zengin tarihi dokusu, denizi, doğası, iklimi, kültür, sanat etkinlikleri, alışveriş olanakları ve yeme içme mekanlarıyla her yıl çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan bir kültür ve turizm kenti olan Antalya, birbirinden güzel etaplarda dünyaca ünlü bisiklet takımlarını ağırlamaya hazırlanıyor.
Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2023 Elit Erkekler Uluslararası Yol Bisikleti takviminde 2.1 kategorisinde yer alan ve 4 gün 4 etaptan oluşan uluslararası bisiklet yarışı “Tour of Antalya powered by AKRA”, 8-11 Şubat 2024 tarihlerinde Antalya’da beşinci kez düzenlenecek. 16 ülkeden 25 takıma ve 175 bisikletçiye ev sahipliği yapacak Tour of Antalya’da dünyaca ünlü bisikletçiler Antalya’nın cennet yollarında birbirinden güzel 4 etapta 601,7 km pedal basacak.

Antalya’nın eşsiz doğasıyla birleştiren 4 farklı yarış etabı, bisikletçilere unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Her virajda farklı bir manzara ile karşılaşan bisikletçiler, Antalya'nın ötesinde anlar yaşayarak eşsiz coğrafyayı adeta pedallarının altında hissedecekler.

Tour Of Antalya Pedalları

Burdur'da pedal çevirecekler

Tour of Antalya’nın 185,4 kilometre uzunluğundaki son etabı, Konyaaltı sahilinden başlayarak aynı noktada sonlanacak. Dört günlük yarışın kazananı bu etapta belli olacak. Yarışçılar bu sene ilk kez Antalya sınırlarını aşarak Isparta ve Burdur’un köylerini ziyaret edecek.

Kaynak: İHA (İhlas Haber Ajansı)