Toplantıda, depremden etkilenen bölgelerde hayata geçirilecek olan "Yerinde Dönüşüm" projesinin detayları görüşüldü.

Bakan Özhaseki, yaptığı açıklamada, deprem bölgelerinde vatandaşların yeni, sağlam, güvenli ve çevre dostu ev ve iş yerlerine kavuşması için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Özhaseki, "Yaptığımız hibe ve kredi miktarı artışlarıyla vatandaşımıza kolaylık sağlayarak ve hazırladığımız tip projelerle de destek vererek bir an önce güvenli yuvalarına yerleşmeleri için gayret ediyoruz. İnşallah afet bölgesinde dayanıklı, güvenli ve iklim dostu konutları en kısa sürede inşa ederek depremzede kardeşlerimize teslim edeceğiz" dedi.

TOKİ, 42 İlde Konut ver İş Yerlerini Açık Artırma İle Satışa Sunuyor

Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu anımsatan Özhaseki;

"Deprem ülkesi olmanın getirmiş olduğu bir dezavantajı durmadan yaşıyoruz. Bilinen fay hatları var. Buralarda binlerce yıldır aynı yerde durmadan kırılıyor, bunu da bilerek bizim hareket etmemiz gerekiyor. Bunun için de durmadan çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Sert zeminlerde, sağlam zeminlerde, tünel kalıp sistemiyle TOKİ'miz evler inşa ediyor" diye konuştu.

Bakan Özhaseki'nin başkanlığında düzenlenen toplantıya, Bakan Yardımcıları Refik Tuzcuoğlu, Vedad Gürgen ve Hasan Suver'in yanı sıra Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Hakkı Alp ile Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği 18 ilin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği il müdürleri katıldı.