Yüksek nemle birlikte hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu kentte, Muratpaşa ilçesi Opera kavşağındaki süs havuzuna gelen 3 çocuk, kıyafetlerini çıkarıp süs havuzuna girdi. Hijyenik olmayan havuzda uzun süre yüzen çocuklar, akrobatik atlayışlar da gerçekleştirdi. 3 arkadaş, içinde aydınlatma ve fıskiye sistemi nedeniyle elektrik kaçağı olabilecek olan havuzdaki dakikalarca eğlendi. Muratpaşa Belediyesi ekiplerinin uyarısının ardından çocuklar havuzdan ayrıldı.

Sıcak havalardan bunalıp sıklıkla havuza geldiğini belirten Emirhan Efecan, “Burada yüzerken korkmuyorum. Fiskiyeler aktığı zamanda çok iyi yüzüyoruz, eğleniyoruz” dedi.
Denize gidemedikleri için süs havuzuna girdiklerini söyleyen Efehan Efecan, “Havalar bugünlerde çok sıcak ve nemli geçiyor. Deniz derin olduğu için gitmiyoruz, burayı tercih ediyoruz, serinliyoruz. Arkadaşlarımızla oynuyoruz. Evimize yakın burası. Tehlikeli ama denize gidemediğimiz için ordaymış gibi hayal kurup burada yüzüyoruz. Bazen yarım, bazen iki saat yüzüyoruz” diye konuştu.

Miraç Ali Atay, süs havuzunun tehlikeli olmadığını ifade ederek, fiskiyeler açılsa da yüzmeye devam ettiklerini bildirdi.

Tüm Burdurlular Burada ->  INSTAGRAM SAYFASI  FACEBOOK GRUBU

ANTALYA HABERLERİ - GAZETEBU ANASAYFA