Pamukkale Üniversitesi ile Çameli Belediyesi arasında düzenlenen Çameli Belediyesi’nin kadınlara yönelik yürüttüğü tekstil üretimi atölye faaliyetlerine PAÜ’nün destek vermesi ve PAÜ’nün eğitim ve uygulama faaliyetlerinde Çameli Belediyesi Tekstil Atölyesini kullanabilmesi konularını kapsayan iş birliği protokolünü imzaladı.

A W236222 02

Denizli Çameli Belediyesi ve Pamukkale Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü arasında gerçekleştirilen “Tekstil Ürünleri Tasarımı Eğitimi İş Birliği" protokolü Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan tarafından imzalandı.

İmza töreninde Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan yapılan protokol ile ilgili olarak “Üniversite-şehir bütünleşmesine önem vermekteyiz. Burada da Üniversite-ilçe bütünleşmesinin güzel bir örneğini hayata geçiriyoruz.” şeklinde konuştu. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve PAÜ Senato Üyeleri ile birlikte Çameli Halk Eğitim Merkezinde bulunan Çameli Kilimi, Çameli Elmalı Bezi Dokuma Atölyesini ziyaret etti.

A W236222 01

Protokol kapsamında PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Öğretim Üyeleri, Çameli Belediyesinde kurulacak olan tekstil atölyelerinde kadın işçilere yönelik eğitimler verecek. Projede, yerel dokuma motifleri ile çağdaş tasarımlar yapılacak ve eğitim sonunda ürünler sergilenecek. Üretime ve kültürel mirasa katkı sağlayacak olan bu iş birliği çalışmaları aynı zamanda kadınları üretken ve görünür kılacak.

Kaynak: İHA