Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışan emeklilerin ve çiftçilerin de 5 bin liralık ikramiyeden faydalanacağını açıkladı. Çalışan emeklilere 5 bin TL verilmesini içeren önerge, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen kanun teklifine eklendi. Çalışan emeklilere ikramiye çalışması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tamamlanacak.

Emekli Haberleri

Çalışan Emeklilere İkramiye Ödemesi Nasıl Yapılacak?

Çalışmayan emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşmış ve 2023 Ekim ödeme döneminde gelir veya aylık ödemesi yapılan sigortalı ve hak sahiplerine bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödenmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından, çalışan emeklilere ve çiftçilere yapılacak 5 bin liralık ikramiyenin ne zaman ödeneceği merak konusu oldu.

emekli ikramiyesi

Çalışan Emeklilere İkramiye Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Çalışan emeklilere ve çiftçilere yapılacak 5 bin liralık ikramiyenin ödeme tarihi henüz netleşmemiştir. Ödeme tarihi netleştikten sonra kamuoyuna duyurulacaktır" denildi.

emekli ikramiyesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı açıklamada "İlk düzenlemeden yararlanamayan, çiftçi ve BAĞKUR’lu esnaf emeklimiz başta olmak üzere 4 milyon 689 bin emeklimiz de 5 bin TL ödeme imkanından faydalanacak" dedi.

Kaynak: Evrim Tuna Şahin