BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK’in koordinasyonuyla gerçekleştirilen programlarda; Ankara’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdür Yardımcısı Ahmet AKCAN, Ayfonkarahisar’da Halkbank Afyonkarahisar Bölge Koordinatörü Birkan MEYDAN ve Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü SERTESER, Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB’da ‘Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne ziyaretlerde bulunuldu, katılım sağlandı. 

Programın ana başlıkları hakkında detaylar aktaran Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK: “Tüm üyelerimize Avrupa standartlarında hizmet vermeye devam etmek ve üst birliğimiz TOBB’daki gelişmeleri güncellemek üzere bir dizi program gerçekleştirdik. Ankara’daki programımızda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdür Yardımcısı Ahmet AKCAN’ı ziyaret ederek, ilimizin geneliyle ilgili güncel taleplerimizi kendisine ilettik. Afyonkarahisar’da ise Afyonkarahisar’da Halkbank Bölge Koordinatörü Birkan MEYDAN’la bir araya gelerek, üyelerimizin finansmana daha kolay ulaşabilmeleri hakkında ve Türkiye Halk Bankası’nın kredi, hibe ve destekleriyle ilgili önerilerimizi paylaştık. Akabinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Hüsnü SERTESER ile makamında görüşerek, bölgesel kalkınma odaklı istişarelerde bulunduk.

Üst Birliğimiz TOBB’da ise TOBB Başkanımız Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun koordinasyonunda bu yıl 12. düzenlenen Meclis Üyeleri Bilgilendirme seminerine katıldık. Seminerde: TOBB’un Kurumsal Yapısı, Türk Dış Politikasının Bugünü ve Geleceği, Türkiye ve Dünya Ekonomisindeki Dönüşüm, TOBB İştiraklerinden KGF, TOBB UYUM, TOBB Tahkim, TTM, TMO LİDAŞ- TURİB ve TOBB MEYBEM’in Misyon ve Vizyonundaki Güncel Bilgiler, Protokol Kuralları, Ekonomide Görünüm, İş Hayatında İletişim, İnsan 2.0 gibi konularda detaylı bilgiler aktarıldı. Meclis üyelerinin evlerinden ve arkadaşlarından fedakârlık ederek, o ilçenin veya ilin kalkınmasında çok önemli bir misyon üstlendiği vurgulandı. Yine seminer kapsamında Eski TBMM Başkanı Cemil ÇİÇEK ile Sohbet Toplantısında bir araya geldik” dedi.

Başkan Yusuf KEYİK: “Seminerde edindiğimiz bilgilerin yanı sıra programımızın genelinde  finansmana erişim, işverenlere asgari ücret desteğinin yaygınlaştırılması, madencilik sektöründeki mevzuatlar, sanayide yeşil dönüşüm ve karbon izi, teşvikler, üreticilerin ve işletme sahiplerinin artan girdi maliyetleri, enflasyonun piyasalara etkisi, yük ve yolcu şoförlerin durumu, ithalat, ihracat, sanayicilerimizin ve esnaflarımızın güncel sıkıntıları ile diğer bazı ekonomik konularda karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunduk, talep ve önerilerimizi raporlar halinde ilettik. Yönetim Kurulumuz ve Meclis Üyelerimizle birlikte bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da üyelerimizden ve işletme sahiplerinden gelen talep ve önerileri çözüme kavuşturmak konusunda çalışma ve iletişimlerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.

Programlar ve ziyaretlerde Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK’e BUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Ali DALDAL, Meclis Başkanı Ömer ÇELİKER, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan YORAN ve Hurşit ÇETİN, BUTSO Meclis Üyeleri Osman BÜTÜNER ve Oğuzhan ŞİMŞEK ile BUTSO Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İcra Komitesi Başkanı Sevim ZORLU eşlik ettiler.

Kaynak: BUTSO