Burdur’un Çavdır ilçesinde boşandığı eşinin kaldığı otele giden eski koca, tartıştığı eski eşini tüfekle vurup, sonra bıçaklayarak kaçtı. Talihsiz kadın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Burdur Cezaevinden İzinli Çıktı Eşini Önce Vurdu, Sonra Bıçaklayarak Öldürdü Burdur Cezaevinden İzinli Çıktı Eşini Önce Vurdu, Sonra Bıçaklayarak Öldürdü

Burdur Valiliği tarafından olaya ilişkin yapılan açıklamada genç kadını öldüren şahsın kaçarken yakalandığı duyuruldu. Valiliğin açıklaması ise şu şekilde:

08.02.2024 günü 08.30 sıralarında Çavdır ilçe merkezinde faaliyet gösteren bir otelde konaklayan (Ö.Ş) isimli şahıs, bir buçuk yıl önce boşanmış olduğu (T.Y.) isimli şahıs tarafından bahse konu otel odasında tüfekle ve bıçakla yaralanmış, kaldırıldığı Çavdır Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmiştir.

Meydana gelen kasten öldürme suçuyla ilgili, olayı gerçekleştirdikten sonra kaçan firari şahsın ve kaçmasına yardım eden şahısların yakalanmasına yönelik, Emniyet Ekiplerimizce yürütülen titiz çalışmalar neticesinde;

(T.Y) isimli şüpheli şahıs Denizli Çameli ilçe merkezinde bulunan bir bağ evinde olduğunun tespit edilmesi üzerine yapılan operasyonda dağlık alana kaçmaya çalışırken yakalanarak gözaltına alınmıştır. 

Olayda kullanılan suç aleti tüfek ve bıçak ele geçirilmiş olup ayrıca şüpheli şahsın kaçmasına yardım ettiği tespit edilen (5) şahıs yakalanarak haklarında adli işlem başlatılmış olup tahkikat kapsamlı bir şekilde devam etmektedir.

Kaynak: Burdur Valiliği Basın Bülteni