Burdur'un sağlık altyapısına büyük katkılar sağlayacak yeni Devlet Hastanesi'nin açılmasıyla birlikte, hastane çevresinde artan ticari alan ihtiyacını karşılamaya yönelik yapılan girişimler olumlu sonuçlandı. AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı'nın açıklamalarına göre, CHP’li Meclis üyelerinin Şubat ayında çekimser kaldığı ve Burdur Belediye Meclisi tarafından red edilen, hastane çevresinde yeni iş yerlerinin açılmasını öngören teklif, Ankara'da yapılan başarılı girişimler neticesinde üst düzeyde kabul gördü.

Bahçelievler Mahallesi'nde Hazine’ye ait ve Sağlık Bakanlığına tahsis edilen bir parselde, eczane ve medikal dükkanlarının yer alacağı bir imar planı değişikliği, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı. Bu değişiklik, önceki planda park alanı olarak belirlenmiş bölgenin korunması ve 190 m² ilave park alanının oluşturulması gibi çevresel değerleri de gözeterek gerçekleştirildi.

Bu başarılı girişim, hem sağlık hizmetlerinin desteklenmesi hem de yeni hastane bölgesinin ihtiyaçlarının karşılanması açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Özboyacı, bu süreçte desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye ve Burdur'un taleplerini Ankara’da yakından takip eden Milletvekilleri Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz’a teşekkürlerini iletti.

Burdur halkının yararına olan bu ve benzeri çalışmaların aynı şevk ve kararlılıkla devam edeceğinin altını çizen Özboyacı, şehrin her zaman en iyisini hak ettiğini vurguladı.