14 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Perseid (Perse) gök taşı yağmuru, en yoğun olduğu 12-13 Ağustos tarihlerinde Burdur'un farklı noktalarında görsel şölen oluşturdu.
Burdur'da saatler 23.00'ü gösterdiğinde gökyüzünde saatte 60 ile 100 arasındaki meteor izleri; ışık kirliliğinin az olduğu yüksek rakımlı bölgelerde çok net bir şekilde görüldü. Burdur'un farklı noktalarından çekilen fotoğraflarda gökyüzündeki doğa olayı ölümsüzleştirildi.
![](https://gazetebunet.teimg.com/gazetebu-net/wp/upload-image/AW007480_08_1691997495.jpg)
![](https://gazetebunet.teimg.com/gazetebu-net/wp/upload-image/AW007480_09_1691997495.jpg)
![](https://gazetebunet.teimg.com/gazetebu-net/wp/upload-image/AW007480_11_1691997497.jpg)
![](https://gazetebunet.teimg.com/gazetebu-net/wp/upload-image/AW007480_10_1691997497.jpg)
Editör: Haber Merkezi