Jandarma Teşkilatı’nın 185’inci yıl dönümü nedeniyle ülkede birçok farklı etkinlik gerçekleştirildi. Burdur’da ise Burdur İl Jandarma Komutanlığı ve Türk Hava Sporları Federasyonu Burdur Temsilciliği ve Yamaç Paraşütü Burdur Spor Kulübü tarafından ortak yamaç paraşütü etkinliği gerçekleştirildi.
Burdur Gölü kenarında bulunan Avşar Tepe’den atlayan yamaç paraşütçüleri ile jandarma personeli Burdur Gölü üzerinde süzülerek Halk Plajı’na indiler. Havada Türk bayrağı ve Jandarma’nın kuruluş yıl dönümü ile ilgili pankart açan paraşütçüleri Halk Plajı’nda izleyenler büyük coşku ve alkış ile karşıladı. Paraşütle atlayanlar arasında İl jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder ve İl jandarma Komutan Yardımcısı Albay Engin Hatipoğlu da vardı.

A W218243 13

Atlayış sonrası konuşan Burdur Valisi Türker Öksüz, "Jandarma Teşkilatımızın 185’inci yıl dönümünü kutluyoruz. Teşkilatımız 185 yıldır özellikle kırsal alanda kendi sorumluluk bölgesinde suçlu ve suçluyla mücadelede çok önemli hizmetler verdi. Jandarma teşkilatımız ülkemizin en ücra noktasına kadar vatandaşımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için önleyici kolluk hizmetlerinden, adli hizmetlere ve diğer hizmetlere kadar çok geniş bir yelpazede vatandaşımızın huzurunu temin etmeye yönelik şimdiye kadar fedakarca ve çok büyük gayretle çalışmalarda bulundu. Biz jandarma teşkilatımızla gurur duyuyoruz, iftihar ediyoruz. Hakikaten ülkemize çok önemli katkılarda bulundu ve 185 yıldır başarıyla bunu yerine getiriyor.

A W218243 03

Tabii teşkilatımız terörden genel asayişin korunmasına, trafiğe kadar çeşitli alanlarda hizmet veriyor. Görevi başında, görevini yaparken şehit olan jandarma teşkilat mensuplarımıza huzurlarınızda rahmet ve minnetle anıyorum. Teşkilatımızdan gazi olan mensuplarımızda sağlıklı, huzurlu günler diliyorum. Bugün tabii 185’inci yıl etkinliklerinden birinden hep bir aradayız. Yamaç paraşütü faaliyeti burada icra edildi. 10 tane yamaç paraşütü katıldı. Amacımız tabii bu vesile ile teşkilatımızın bu önemli gününü renkli etkinliklerle kutlamak. Bu etkinliğe katılan tüm yamaç paraşütçülerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Jandarma teşkilatımızın tekrar 185’inci yıl dönümünü kutluyorum. Onlara bundan sonraki görevlerinde üstün başarılar diliyorum" dedi.

A W218243 11

A W218243 05

Paraşütle atlayış gerçekleştiren İl Jandarma Komutan Albayı Mustafa Güder ise deneyimi hakkında, "İlk defa böyle bir atlayış yapıyorum. Zevkli olduğunu duyuyordum ancak ilk defa burada deneyimledim. Korkulacak hiçbir şey yok. Herkesin denemesini tavsiye ederim" şeklinde konuştu.
Programa; Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, protokol üyeleri, jandarma personelleri ve aileleri, vatandaşlar katıldı.

Kaynak: İHA