Meteoroloji 4.Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Pazar gününden itibaren Burdur ve ilçelerini de kapsayacak soğuk ve yağışlı hava bölgemizi etkisi altına alacak.

Pazar gününden itibaren...

"Bölgemizin, 07.01.2024 (Pazar) gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesi bekleniyor. Bölgemizin kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde başlayacak yağışların, iç kesimlerde yağmur ve sağanak, 09.01.2024 (Salı) günü akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde etkili olması tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar 4-6 derece azalacak

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 10.01.2024 Çarşamba gününden itibaren 4 ila 6 derecelik azalması beklenmektedir. Rüzgârın, Pazar ve Pazartesi günleri güney ve batı yönlerden fırtına, yer yer kuvvetli fırtına (62-89 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Dikkatli olmakta fayda var!

Soğuk ve yağışlı havanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzce yapılan meteorolojik tahmin ve erken uyarıların yakından takip edilerek, dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kaynak: İHA