"Sevinçleriyle, hüzünleriyle, acı tatlı günleriyle bir yılı daha geride bırakırken, yeni umutlar ve heyecanlarla yeni bir yıla kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

2024 yılının, hizmet etmekten onur duyduğum Burdurlu Hemşehrilerim başta olmak üzere, aziz milletimiz, Ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını, barış, kardeşlik, sağlık ve mutluluk içinde, huzurlu ve bereketli geçmesini temenni ediyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yıl gururunu yaşadığımız 2023 yılı, Ülkemizde ve Dünyada çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak tarihe geçti. Tekrar böyle acıların yaşanmaması temennisiyle asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Gazze’de yaşanan dünyanın kulaklarını tıkadığı, görmezden geldiği insanlıktan uzak saldırıları, millet olarak tüm insanlığın vicdanına bıraktığımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu “Yeni Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla 2024 yılına adım atarken, kalkınma yolundaki güçlü yürüyüşümüzü yeni başarılarla taçlandırdığımız, küresel ve bölgesel ölçekte Ülkemizin yıldızının daha da parlayacağı bir yıl olacağından hiç şüphe duymuyoruz.

Bu doğrultuda bizlerde Burdur’umuzu; eğitim, sağlık, kültür, turizm, tarım, sanayi gibi birçok alanda daha yüksek hedeflere taşıma gayreti içerisinde olacağız. Amacımız İlimizin tüm dinamikleri ile birlikte, el birliği ve gönül birliği ile yapacağımız çalışmalarla, kültürel mirası, eşsiz tarihi ve doğal güzellikleri öne çıkan Burdur'umuzu birçok alanda cazibe merkezi haline getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 2024 yılının ülkemize ve milletimize, sağlık, huzur, barış, mutluluk ve hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, hain terör örgütlerine karşı içeride ve dışarıda ülkemiz ve milletimizin emniyeti için görev yapan kahraman güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum. Burdurlu hemşehrilerim ve aziz milletimizin yeni yılını en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak: Burdur Valiliği Basın Bülteni