Kamuoyunu en doğru şekilde aydınlatmak için, dürüst ve tarafsız yayıncılık ilkesini prensip edinerek, sorumluluk duygusu içerisinde büyük bir özveriyle emek üreten basın çalışanlarının "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü" kutluyorum.

Temel işlevi, haber akışını sağlamak ve doğru bilgiyi en hızlı şekilde kamuoyuna ulaştırarak, toplumsal olaylara ayna tutmak olan basın, demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarının başında gelmektedir.

Önemli bir kamu hizmetini yerine getiren basın kuruluşları aynı zamanda, İlimizin ve Ülkemizin her anlamda gelişmesi ve kalkınması için yürütmekte olduğumuz çalışma ve projelerin kamuoyu tarafından sahiplenilmesi ve en doğru şekilde uygulanmasında önemli bir itici güçtür.

Bu doğrultuda, kar kış, sıcak soğuk demeden yeri geldiğinde hayatını riske atarak en zor koşullarda dahi görev yapmaya çalışan basın mensuplarına çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta İlimizde birlikte mesai yürüttüğümüz gazeteci arkadaşlarımız olmak üzere, basın meslek ilkeleri doğrultusunda görev yapan tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık içerisinde mutlu, huzurlu yarınlar diliyorum.

Kaynak: ÖMER ÖZDOĞAN