Vali Öksüz, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi ;

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” ünvanının verilişinin yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin sönmeyen meşalesi Kahraman Gazilerimizin Şeref Günü'nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bugün, Kahraman Gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır. Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Biz ana ve babaların ellerine kına yakarak asker ocağına uğurladığı evlatlarına “ya şehit ol ya gazi” diye öğütte bulunduğu, şehitlik ve gazilik makamını her şeyden üstün tutan, en yüce makam olarak gören bir medeniyetin mensuplarıyız.

Ülkemizin bağımsızlığı, vatanının bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğruna göğsünü siper ederek şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmış ve bunun nişanını gururla taşıyan kahramanlarımız hafızalarımızdan hiçbir zaman silinmeyecek ve unutulmayacaktır.

Bugün bizlere düşen; gazilerimizden ve şehitlerimizden aldığımız manevi güçle, içinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan saldırılara asla fırsat vermemek, bu uğurda, üstün inanç ve kararlılığımızla vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi korumaya devam etmektir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum. Gazilik mertebesiyle şereflenmiş tüm gazilerimizin ‘Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, hayatta olan Gazilerimize aileleri ile birlikte sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.