Valimiz Sn. Türker Öksüz, eşi Meral Öksüz Hanımefendi ile birlikte, Kocaaliler Belediyesi tarafından geleneksel olarak 7'incisi düzenlenen Kocaaliler (Melli) İncir, Kültür, Sanat ve Çelenk Festivali'ne katıldılar.

Festivalde yaptığı konuşmada çalışkan, üreten Kocaalilerli vatandaşlarla birarada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Sn. Valimiz, İncir ve Çelenkte ihracat yapabilme başarısı göstererek, katma değer sağlayan bölge insanına takdir ve teşekkürlerini ifade etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan festival, Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökçe'nin açılış konuşmasıyla devam etti.

Protokol konuşmalarıyla devam eden programda Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, Burdur Valisi Türker Öksüz konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından İncir ve Çelenk yarışmasında dereceye girenlere Vali Öksüz ve protokol tarafından ödülleri verildi.

Program düzenlenen konserle sona erdi.

Burdur Valisi Sayın Türker Öksüz festivalde yaptığı konuşmada;

"Buradaki fotoğrafı, vatandaşlarımızın oluşturduğu kardeşlik iklimini görunce çok mutlu oldugumu ifade etmek istiyorum. Çalışkan, üreten Melli halkına, Kocaalilerin çok değerli vatandaşlarına takdirlerimi, teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Gelişmenin, kalkınmanın elbette şartı üretmek, hepimizin müreffeh bir hayat sürmek, Ülkemizin kalkınmasını sağlamak için üretmemiz gerekiyor. İşte Kocaalilerin çok değerli vatandaşlarının, insanlarının, bunu başardıklarını memnuniyetle görüyorum. Alın teriyle, çalışmayla kazandıkları tecrübelerle yörelerine değer katan katma değer sağlayan, gerçekleştirdikleri ihracatla, küresel ticaretide başarmış bir beldemizdeyiz.

7'incisi düzenlenen bu güzel organizasyona katılmaktan onur duyduğumu, mutlu olduğumu tekrar ifade etmek istiyorum. 

Bu organizasyona adını veren İncir ve çelenkte ihracat yapabilme başarısını göstermek, buradaki vatandaşlarımızın bakış açısını, üretim kabiliyetini çok açık ortaya koyuyor. Kendine özgü aroması, benzersiz tadı ile iç pazarda çok önemli rağbet gören Melli Incirimiz İlimizin en önemli tarımsal değerlerinden biri. İnşallah pazar payımızı daha da artırarak devam edeceğiz.

Gerek Valiliğimiz, gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarımız hepimiz bu beldeye, bu beldenin üretimine destek vermeye devam edeceğiz. Gerek kuru gerekse yaş sevkiyatı yapılan Melli İncirinin uzun vadede ihracat kalemlerimizin arsında da önemli bir yer tutacağına da yürekten inanıyorum.

Tabi Çelenk üretiminde özellikle ifade etmek istiyorum, burada Burdur'un gelişiminide görüyorum. Bu bölgenin insanının potansiyelini kabiliyetini, üretime olan yatkınlığını incirde, çelenkte görmek mümkün. Bu tarımsal değerler vatandaşımızın üretme kabiliyetini gösterme açısından çok önemli, değer taşıyor.

Bu festivalde bulunmaktan mutluluk duyduğumu tekrar belirtirken, katılan herkese iyi eğlenceler diliyor, bizi birraraya getiren başta Belediye Başkanımız olmak üzere, emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyor. Festivalin İlimizin tarımsal üretimine katkıda bulunmasını, hemde burada oluşturduğumuz birligimize beraberligimize kardesligimize de katkı yapmasını gonülden diliyor, hayırlı olmasını diliyorum" İfadelerine yer verdi.