Burdur, 15 yıl aradan sonra yeniden tren yolculuğu yapmaya başladı.  Yolcuların uğurlanma töreninde konuşan AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, tren seferlerinin yeniden başlamasının Burdur halkı için bir övünç kaynağı olduğunu söyledi.

'Yolcu treni seçimden sonra olmayacak mı?' şeklinde sosyal medya ve telefon üzerinden kendilerine,  soru yöneldiğini de belirten Milletvekili Oğuz, bu yolcu treninin hem TCDD Genel Müdürlüğünün hem de Ulaştırma Bakanlığının Burdur'a bu fırsatı verdiklerini ve bu trenini buradan gitmemesinin Burdur halkına bağlı olduğunu dile getirdi.

Oğuz, "Bundan sonraki süreçte de umarım kesintisiz bir şekilde hem Güller Ekspresi ve diğer bağlantılarına, Dinar üzerinden Eskişehir'e geçiş suretiyle yüksek hızlı trene bağlantı; yine Pamukkale ekspresine bağlantılı ihtiyacı şeklinde bundan sonrası bize ait biz sahip çıkacağız." dedi.

Burdur Treni Mustafa Oğuz

Burdur'a Yüksek Hızlı Tren Gelecek mi?

Törende konuşan Milletvekili Oğuz, Burdur'un yüksek hızlı trene kavuşması için de mücadele edeceklerini söyledi. Oğuz, "Özellikle Burdur'u AK belediyecilikle kazandırdıktan sonra Burdur Merkez'i kısa ve orta vadede hafif raylı sisteme; uzun vadede de inşallah bölgemize yüksek hızlı treni kavuşturmak için elimizden gelen mücadeleyi kıymetli vekil abimle göstereceğiz. Hayırlı olsun İnşallah." ifadelerini kullandı.

Güller Ekspresi, Burdur'a haftanın her günü sefer yapacak. Tren, Burdur'dan saat 10.50'de hareket edecek ve İzmir'de son durağa 19.08'te ulaşacak. İzmir'den ise saat 11.08'de hareket edecek ve Burdur'a 18.55'te varacak.

Burdur - İzmir Arası Tren Bileti Sorgulamak İçin Tıklayın

Kaynak: ÖMER ÖZDOĞAN