Tüm Türkiye’de olduğu gibi bugün de bucakta tüm siyasi partiler adaylarını, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerini bucak ilçe Seçim kuruluna teslim ettiler.

Bizler de bucak yerel basın olarak yakından takip ettik.

Bucakta hemen herkesin bildiği geçtiğimiz yıllarda vefat eden eski Ustam rahmetli gazeteci Mustafa TULUM yani kasabanın şerifi yine böyle bir seçimde bucakta uzun yıllar konuşulacak bir yazı paylaşmıştı.
Yazının en akılda kalan kısmı ise şuydu “ Bucak Meydanı’nda Patoz makinesi kuruldu geleni gideni patoz ediyor” diye yıllarca akıllarda kalmıştı.

Şimdi ben de bu yazıyı paylaşırken şunu aktarmak istiyorum. Bugün yine isimler ve listeler açıklanması ile birlikte bucak Meydanı’na patoz makinası kuruldu geleni gideni patoz etti.

Özellikle hem belediye meclisi hem il genel meclisi için aday olanlar aday olmak isteyenler aday olup da gösterilmeyenler, aday ol biz seni yazarız, sen başvuru yap senin iş kesin, sen bizim adayımız olur musun, şu kişi şu listesinde, bu kişi bunun listesinde, şunun adayları şunlarmış, bunun adayları bunlarmış gibi verilen sözler, verilen vaatler yanı sıra, benim adaylığım kesin veya ben kesin varım veya biz aday olduk kesin varız, söz verilip de aday yapılmayanlar da oldu.

En önemlisi de memleketin kasası değil kendi kasasını doldurmak için mücadele verenler bugün, rahmetli Ustam Mustafa tulum’un deyimi ile Patoz olmuşlardır.

Siyasette 24 saat değil 1 saat bile çok uzun bir süre olduğunu hepimiz bir kez daha görmüş olduk.

Diyeceğimiz o ki yapılacak olan yerel seçimleri öncelikle ilçemize ilimize memleketimize ve tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Tüm adaylara başarılar diliyoruz.

Editör: Ömer Özdoğan