Bucak  Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nde Cumhuriyetin 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında dün Bayrak Sergisi ve Pişi etkinliği yapıldı. Saat 11.00’de başlayan etkinliklerde Okulun banisi Portsan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Mehmet Cadıl öğrencileri yalnız bırakmadı, onların Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama coşkusuna ortak oldu. Okul bahçesinde yapılan etkinlikte öğrencilere ve öğretmenlere pişi dağıtıldı.

Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hatice Melek Ören, Merve Sena Cadıl, Arzu Aksoy ve Ezgi Yaren Köse, okulda organize edilen 100. Yıl etkinlikleri hakkındaki duygu ve düşüncelerini anlattı. Öğrenciler; “Cumhuriyetimizin 100. Yılını okulumuzda coşkuyla ve gururla kutluyoruz. Okulumuzun banisi Mehmet Cadıl da bizim sevincimize ortak olmak için yanımızda, kendisine teşekkür ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun” dedi.

Okulun banisi İş İnsanı Mehmet Cadıl, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında okulumuzda öğrencilerimizin sevincine, coşkusuna ortak olmak istedik. Torunlarımdan Merve Sena Cadıl ve Arzu Aksoy’un da okulumuzda eğitim görmesi benim için büyük mutluluk ve gurur kaynağı. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun” dedi.

Cumhuriyetin 100. Yılına özel okul yönetimi ve öğretmenler tarafından hazırlanan 100. Yıl hediyesi Okulun Banisi İş İnsanı Mehmet Cadıl ve okul öğrencilerine Okul Müdürü Hüseyin Kahraman tarafından verildi.

Cadıllı öğrencilerden Safiye Azade Altundal, okulda Cumhuriyetin 100. Yılına özel yapılan etkinlikler ve Anıtkabir ziyareti hakkında konuştu. Altundal; “Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun” dedi.

mehmet cadıl