Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Halk Eğitim Merkezleri, her alanda açılan kurslarla vatandaşların sosyal ve kişisel gelişimlerini desteklemeyi, sosyal yaşam içinde yer almalarını sağlıyor. 

Bucak Halk Eğitim Merkezi Kursları 4

Hayat boyu öğrenme; eğitim öğretim faaliyetleri aracılığıyla bireysel, toplumsal gelişim ve istihdam öncelikli bir yaklaşımla bireyin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında her türlü öğrenme etkinliklerini planlamak, sosyal ve kültürel hayattaki değişmelere ayak uydurabilmek için hem okul eğitimini hem de okul dışı eğitimlerin tümünü kapsıyor.

Bucak Halk Eğitim Merkezi Kursları 3

Vatandaşların talepleri doğrultusunda açılan çeşitli kurslara ilgi büyük. 2023 yılında 350 kursun açıldığı Bucak Halk Eğitim Merkezi’nde bu kurslardan 14 bin 383 kursiyer faydalandı. 2024 yılında da çeşitli dallarda açılan kurslara halkın ilgisi büyük.

Bu kapsamda bağlama ve gitar kursu açıldı. 5 Şubat Pazartesi günü itibariyle başlayan bağlama kursu Bucak Necati Topay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 18.00’da gerçekleştiriliyor.

Bucak Halk Eğitim Merkezi Kursları 2

Yaklaşık 30 kursiyerin katıldığı kursun eğitimi Müzik Öğretmeni Ali Elmacık tarafından veriliyor. 6 Şubat Salı günü itibariyle başlayan gitar kursu Bucak Necati Topay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Salı ve Perşembe günleri saat 18.00’da gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 20 kursiyerin katıldığı kursun eğitimi Müzik Öğretmeni İbrahim Yeşil tarafından veriliyor.

Kaynak: ses15