. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Bucak Belediyesi tarafından, İlçemizde belirlenen 34 alana toplanma alanı levhaları takıldı. Doğal afet durumunda toplanma alanına gelen vatandaşların nerede olduklarını öğrenebilmeleri için tabelalara karekod sistemi yerleştirildi.

Bucak'ta Afet Ve Acil Durum Toplanma Alanları Belirlendi! (1)

Acil durum toplanma alanları ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar E-Devlet'e giriş yaparak “Acil Toplanma Alanı Sorgulama” başlığından ikametlerine en uygun toplanma alanları bilgilerini öğrenebileceklerdir.

Bucak'ta Afet Ve Acil Durum Toplanma Alanları Belirlendi! (3)

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde yaşanacak paniği önlemek ve sağlıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla Bucak’ta güvenli toplanma alanlarını belirledik. Bucak Belediyesi ve Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ortaklığında yürütülen çalışmalar neticesinde ilçede toplam 34 noktada güvenli toplanma alanları belirlendi. Tüm toplanma alanlarına standart tabela yerleştirildi. Vatandaşların konumunu tespit edebilmesi için tabelalar üzerine kare kod eklendi. Ayrıca vatandaşlar, afet ve acil durumda güvenli şekilde bir araya geleceği ilk yer olan toplanma alanlarını e-Devlet üzerinden öğrenebiliyor. ”dedi.

Bucak'ta Afet Ve Acil Durum Toplanma Alanları Belirlendi! (2)