Bucak Belediyesi bir taraftan Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin yapımını sürdürürken, bir taraftan da Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri mevcut klinikte sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bucak Belediyesi 2023 yılında toplam 1295 sokak hayvanına müdahale ederek, gerekli tedavilerini ve kısırlaştırma işlemlerini gerçekleştirdi.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal

Bucak Belediyesi olarak hayırsever işadamımız Mehmet Başarır’ın büyük destekleri ile yapım çalışmalarında son aşamaya geldiğimiz Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini çok yakında faaliyete geçireceğiz ve Can dostlarımız için sıcak bir yuva oluşturacağız.

Daha önce oluşturduğumuz kliniğimizde ise sokak hayvanlarına 7/24 müdahale ederek gerekli tedavilerini sağlıyoruz. Veteriner işleri Müdürlüğümüz 2023 yılında 916 ihbara cevap verdi. Toplam 1.295 hayvana müdahale etti. 614 sokak hayvanının ise ayakta tedavilerini gerçekleştirdi.

Veteriner ekiplerimiz son 2 yılda toplam 1.895 ihbara cevap vererek, 2.985 hayvana müdahale etti. 411 sokak hayvanının kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdi. Buradaki en önemli problemimiz kırsaldan ya da farklı illerden, ilçelerden Bucak kent merkezimize getirilen sokak hayvanlarının kontrolsüzce çoğalması.

Vatandaşlarımızdan ricamız Bucak’ımıza sokak hayvanı bırakanları tarafımıza bildirmeleri”dedi.
 

Bucak Veteriner

Kaynak: İREM TEKİN