Bucak’ta Bucak Belediyesi tarafından hayata geçirilen taziye evi ve sosyal tesisin yapımı tamamlandı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, bu tesisin çok amaçlı kullanılacağını söyledi.


Bucak Belediyesi Burdur’da bir ilk olarak gerçekleştirdiği taziye evi ve sosyal tesisin yapımını tamamladı. Bucak Belediyesi acılı günlerinde vatandaşların misafirlerini daha iyi ağırlamaları için yapımına başladığı taziye evi ve sosyal tesisi tamamladı. Bu tesis aynı zamanda mahalledeki herkesin toplantı ve sohbet edebileceği sosyal aktivelerini yapabileceği bir ortam olarak da planlandı.

C267147D Ce6E 425A 92B2 74Cdd077A74A


Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada,

Taziye kültürü, bizim kültürümüzün bir parçasıdır. Yakınlarını kaybedenlerin yanında olmak, acılarını paylaşmak dayanışmanın en güzel örneklerinden biridir.

Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz, Destek Hizmetleri ile Fen işleri Müdürlüğümüz tarafından yapılan bu projede taziye evi ve sosyal tesisimizi sadece taziye evi olarak değil, mahalledeki herkesin toplantı ve sohbet edebileceği sosyal aktivelerini yapabileceği bir ortam olarak planladık.

Gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız ve engelli vatandaşlarımız da bu tesisten yararlanabilecek etkinliklerini ve çalışmalarını gerçekleştirebilecek. İlkini Fatih mahallesinde yaptığımız taziye evi ve soysal tesisimizi diğer mahallelerde de yaygınlaştırmak istiyoruz.

Aynı zamanda Kahramanmaraş depremleri afet durumlarında toplanma alanlarının ve kapalı tesislerinin ne kadar önemli olduğunu da ortaya koydu.

Bu tesis bunun içinde önemli. Taziye evi ve sosyal tesisimizin şehrimize ve mahallemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
 

54E648D4 6415 479E 977B 5Ccaecbcadd0D6C3E017 48Ce 4D7B 8700 Ee3E8E3E3Afb