Bucak Belediyesi tarafından Fatih ve Yörükler Mahallesinden sonra Mimar Sinan Mahallesinde vatandaşların toplantı, taziye, asker uğurlama, eğitim, kurs, nişan, kına gibi organizasyonlarını yapabilecekleri bir mahalle konağı inşa ediyor. 

Whatsapp Image 2024 02 29 At 10.24.01 (2)

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, ilçeye kazandırdığı yatırımlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Bucak Belediyesi tarafından Mimar Sinan Mahallesine vatandaşların; toplantı, taziye, asker uğurlama, eğitim, kurs, nişan ve kına gibi organizasyonlarını yapabilecekleri bir mahalle konağı inşa ediliyor.

Whatsapp Image 2024 02 29 At 10.24.02

Bucak’ın her noktasında eksikleri gidermek ve ihtiyaçları karşılamak için durmaksızın çalıştıklarını söyleyen Başkan Emrullah Ünal şu şekilde aktardı:

“Mahalle konakları, vatandaşlarımız için çok önemli bir ihtiyaçtı. Bucaklı vatandaşlarımızın kına, toplantı, kurs ve taziye gibi etkinliklerini gerçekleştirmek için nezih, temiz ve düzenli ortamlara ihtiyaçları vardı. Bu tesisler sayesinde hemşerilerimiz her türlü organizasyonlarını rahatlıkla gerçekleştirebilecek. Modern ve önü açık ferah ortamlarda kına gecelerini, asker uğurlama ve taziye gibi sosyal buluşmalarını yapabilecekler. Mimar Sinan mahalle konağımız, mahalle sakinlerimizin buluşma noktasına dönüşecek. Mahalle konağı uygulamamızı kent geneline yaymaya devam edeceğiz.”

Whatsapp Image 2024 02 29 At 10.24.01

Kaynak: Burdur Belediyesi Basın BülteniMuhabir: Evrim Tuna Şahin