Belpaş’a akaryakıt nakliyesinde kullanılmak üzere 36 Ton taşıma kapasiteli yeni çekici kazandırıldı.

Yeni kazandırılan araç hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizmetleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketimizi her geçen gün güçlendirmeye devam ediyoruz. Göreve geldiğimizde seçim beyannamemizde verdiğimiz sözlerimizden birisi olan 3. Akaryakıt istasyonunu Şirlek mevkiine kazandırdık.

Şirketimizin 3. İstasyonu da hizmete başladıktan sonra şirketimizde bulunan bir adet  21,5 ton kapasiteli 2012 Model  Ford Cargo 3238-C Tankerimiz istasyonlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için akaryakıt dağıtım merkezine daha fazla sefer yapması gerekiyor ve buda maliyetlerin daha da yükselmesine neden oluyordu.

Yaklaşık aynı maliyetle daha fazla akaryakıt taşımak amacıyla Belediyemize 2023 Model sıfır BMC 1846 Çekici ve Dorse Tanker kazandırdık. Yeni tır çekimiz 36,5 ton kapasitesi ile tek seferde daha fazla akaryakıt taşıyarak maliyetlerin düşürülmesine destek sağlayacak. Ayrıca tanker tırımızı istasyonlarımızın akaryakıt ihtiyacını karşıladıktan sonra boş zamanlarında akaryakıt nakliyesi yaptırarak ek kazanç sağlamayı düşünüyoruz. Belpaş akaryakıt şirketimizin gücüne güç katmaya devam edeceğiz.

Desteklerinden dolayı Belpaş yönetim kurulu üyelerimize, Belpaş yönetimine ve Belpaş personellerimize teşekkür ediyorum.” dedi.