Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, "Bucak’ımızı güzelleştiren her işimiz, bizim de yüzümüzü güldürüyor. Atatürk İlkokulu’muzun bahçe duvarını kitap duvar haline getirdik. Burada Türk ve Dünya Klasiklerinden kitap eserlerimizi sergiliyoruz. Bu alanda aynı zamanda Bucaklı yazarlarımıza da yer verdik. Hem okulumuzun duvarındaki kötü görüntüyü ortadan kaldırmak hem de caddenin görüntüsüne bir nebze olsun katkı sağlamak için bu projeyi gerçekleştirdik.”dedi.

“Kitap Duvarına Çok Güzel Tepkiler Alıyoruz”

Kitap duvarı çalışmaları ile ilgili çok güzel tepkiler aldıklarını belirten Başkan Ünal "Hem  gençlerimizi hem de sokaktaki insanlarımızı okumaya yönlendirmek için burada yürürken insanlar kitap isimlerinden esinlenerek şu kitabı okuyabilirim ihtimali üzerine okumaya özendirmek için görsel anlamda bir çalışma yaptık. Güzel tepkiler aldık. Burdur’da ilk kez yapılan bir uygulama. Kitaplarımızın hem siyasal ve sosyal anlamda herhangi bir mesaj vermeyecek olan toplumun her kesimi tarafından okunmuş ve kabul edilmiş olan kitaplar olmasına özen gösterdik" ifadelerini kullandı.

“Bizi Oku' Diye Teşvik Ediyor”

Başkan Ünal, Bucak’ta vatandaşlar, “Bu duvar daha önce atıl haldeydi. Çirkin bir görüntüsü vardı. Şimdi kitap şeklindeki kaplamalarla çok daha düzgün bir hal aldı burası. Daha önce bu kitaplardan bazılarını okumuştum öğrencilik yıllarımda ve sonrasında ama okumadıklarımız vardı. Her geçişimde duvara bakıyorum ve okumadığım kitap resmen 'Beni oku' diye teşvik ediyor. Artık burada okumadığımız kitapları hatırlayıp okuyacağız. Emeği geçen belediye başkanımıza teşekkür ederim. Çok güzel bir çalışma oldu” diye konuştu.