Bodrum'da emlakçılık yapan Irina Dvizova ile kızı Dayana Dvizova'dan haber alamayan arkadaşları, 28 Kasım günü evlerinde kan izlerine rastlayarak durumu polise bildirdi. Yapılan aramada, anne ve kızın cesetleri İçmeler mevkisi Tavşanburnu yolu kenarında uçurumda bulundu.

Cinayetle ilgili soruşturma kapsamında, Irina Dvizova'nın eski eşi Andrej Kuslevic'in (46) 20 Kasım günü Litvanya plakalı bir araçla Edirne Hudut Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaptığı, Bodrum'da bir otelde konaklayıp ilçeden Irina Dvizova'ya ait araçla ayrıldığı, 24 Kasım günü de Irina Dvizova'dan doğan oğlu M.K. (5) ile Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Fransa'ya, oradan da Litvanya'ya geçtiği belirlendi.

Katil zanlısı olduğu belirlenen Kuslevic'in yakalanması için uluslararası yazışmalar yapıldı. Kuslevic'in yakalanması için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Irina Dvizova ile Dayana Dvizova'nın cenazelerinin Muğla Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemleri tamamlandı. Cenazeler, 7 gün daha alınmaması durumunda kimsesizler mezarlığına defnedilecek.

Öte yandan, Irina Dvizova'nın oğlu David Dvizova sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Herkese teşekkür ediyorum. Cevap veremiyorum, konuşmak istemiyorum. Şu an en önemli şey onları Rusya'ya getirmek. Bu dünya, çok temiz 2 kalpli dünya güzeli kadınları kaybetti" ifadelerini kullandı.