Bugünlerde Kepez Belediyesi hizmet binasının fuayesi ve koridorları, yağlı boya tablo, heykel, ebru ve sulu boyadan oluşan 500’e yakın eserlerle adeta modern bir sanat galerisine dönüştü. Hizmet binasına gelenler, kasvetli, sıkıcı beton duvarlar arasından değil adeta bir sanat yolundan geçiyor.

DokumaParkı müzeler, festivaller adası haline getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmet binasına da müze dokunuşunda bulundu.

Kepez Belediyesinin, kurulduğu günden bugüne özellikle son 15 yılda düzenlediği sergilerden ve çalıştaylardan toplanan eserlerle bir sanat koleksiyonu oluşturuldu.Bu kültür varlığı da, sanat müzesi temasıyla belediye hizmet binasında kalıcı bir sergi haline getirilerek, vatandaşların beğenisine sunuldu. Kalıcı sergi projesi çerçevesinde hizmet binasının zemini, fuayesi ve dört kattaki koridorları modern sanat galerisi temasıyla yeniden dekore edildi.

Kepez Modern Sanatlar Galerisi’nde, 500’e yakın eser sergileniyor. Yağlı boya tabloları, ebrular, heykeller ve sulu boya resimler ile karikatürlerden oluşan koleksiyonda ulusal ve uluslar arası 400 farklı sanatçının eseri bulunuyor. Yağlı boya tablolarda, Saat Kulesi, Yivli Minare, Üç Kapılar (Hadrian Kapısı) gibi Antalya’nın tarihi yapıları ve doğal güzellikleri resmedildi.

Başkan Hakan Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti: “İlçemizi, belediye hizmet binamızı Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına hazırlıyoruz. Belediye binamız ikinci yüzyılda ilçe sakinlerini sanat müzesi kimliğiyle misafir edecek. Misafirlerini, gülen yüzle, sevgiyle ağırlayan bir belediyeyiz. Sanat galerisiyle de misafirlerimizi, sanatın insanı kucaklayan, iyileştiren, mutluluk ve huzur sağlayan renkleriyle buluşturacağız. 400 sanatçının 500 eseriyle belediyemizin 5 katını adeta bir modern sanatlar galerisine dönüştürdük. Bir belediye binası içerisinde modern sanatlar galerisi oluşturulması, zannedersem bir ilk olacak. İlklerin belediyesi olarak bu alanda da bir ilke imza atmış olduk.”

Tüm Burdurlular Burada ->  INSTAGRAM SAYFASI  FACEBOOK GRUBU

ANTALYA HABERLERİ - GAZETEBU ANASAYFA

Editör: Evrim Tuna Şahin