Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıllarda taş kırma ve eleme tesisimizi hayata geçirerek alt ve üst yapıda kullandığımız kum ve çakıl gibi malzemeleri kendimiz üretmeye başlamıştık. Artık bundan bir üste çıkarak yine aynı bölgede kendi betonumuzu kendimizin üreteceği bir mobil beton santrali kuruyoruz. 

415Ea358 6152 43F4 Ada2 8233A8517973


“Farkımız İcratlarımızda”


Başkan Emrullah Ünal, Bucak Belediyesi olarak şehrimizde nerede kanayan bir yara varsa nerede bir aksaklık varsa o yaranın sarılmasında ve aksaklığın giderilmesinde büyük gayret gösteriyoruz. Bir taraftan altyapı, üstyapı, çevre düzenlemesi vb. çalışmalarımız devam ederken diğer taraftan da devam eden büyük projeleri hayata geçiriyoruz. Biliyorsunuz. ‘Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde. Yani Ziya Paşa bu beytinde diyor ki:  İnsanın aynası iştir, lafa bakılmaz. Bir kişinin aklının seviyesi yaptığı işte görünür." Şehrimizi mazisine layık istikbale hazırlama noktasında dur durak bilmeden çalışıyoruz.”dedi. 

7C3A4A49 0034 4Bfb A364 3A27D2D233E3


Başkan Ünal açıklamasının devamında, “Hayata geçireceğimiz beton santralimiz ile birlikte hem piyasayı regüle ederken, hem de belediyemize gelir kazandıracağız. Beton ihtiyacımızı dışardan karşılamanın maliyeti hem yüksek oluyor hem de zamanında hizmet akışı sağlanamıyordu. Bu nedenle en büyük ihtiyaçlarımızdan birisini karşılamak için kendi santralimizi kuruyoruz. Çalışmalara başladık. İlgili firma ile sözleşmemizi imzaladık. Kısa sürede beton santralimiz hayata geçmiş olacak. Tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.
 

Editör: Ömer Özdoğan