İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yazılı bir açıklama yaparak Bucak Belediyesi Oğuzhanspor'da yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Başkan Sönmez, şehrimizin takımı Oğuzhanspor'a sahip çıkmayan siyasi zihniyete karşı olduklarını ve bu duruma tepki gösterdiklerini dile getirdi.

Başkan Sönmez açıklamasında " BAL Liginde oynayan şehrimizin simgesi haline gelmiş olan Bucak Belediyesi Oğuzhanspor,yaşanan olaylar yüzünden bugün kötü duruma gelmiştir.Son olarak yönetimde yer alan bazı isimlerin istifa etmesiyle kulüp yönetilemez hale gelmiştir.Gerçi kulübü bu hale getirenlerde kamuoyu tarafından bilinmektedir. Adında Belediye olan Oğuzhanspor'un, Belediye tarafından destek alamadığı da herkes tarafından bilinmektedir. Geçtiğimiz günlerde makam koltuğunu, makam odasını değiştiren Başkan Emrullah Ünal, kendi keyifleri için gereksiz harcamalar yapmak yerine Oğuzhansporumuza maddi destekte bulunsalardı, kulübümüz bu şekilde olmayacaktı. Her defasında tasarruf diye diye işçilere mesai ücreti bile yazmak istemeyen yönetim anlayışı aynı zihniyeti halkımızın spor sevgisi, takım bilinci içinde yapmakta ve Oğuzhanspor'a destekte bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Oğuzhanspor'un ilçemizin namusu olduğunu dile getiren Başkan Sönmez, Milletvekili Yasin Uğur'u ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal'ı namusumuza sahip çıkmaya davet ederek, "Bugüne kadar hep destek olacağız diye diye kulüpte boy boy fotoğraf çektirenler, şimdilerde kulübün bu durumuna çare olamamaktadır. Bilinsin ki eğer Bucak'ın namusu olan Oğuzhanspor küme düşerse, Bucak halkı da bunun hesabını soracaktır" şeklinde ifade etti.