2023/2024 Burdur Şeker Fabrikası kampanyası için pancar üretiminin %50 arttığı bu kampanya döneminde yaklaşık 1 günden bu yana “çiftçi nakliyesi” işinin maliyetlerin düşük kaldığı gerekçesiyle söküm yapılan pancarların fabrika üretim alanına getirilmediğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Üretimin önemli olduğu Türkiye Yüzyılı döneminde çiftçimizin ve nakliyeci esnafımızın mağdur olmadan, üretimin devam etmesi konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu sebeple AK Parti Burdur İl Başkanımız Mustafa Özboyacı bugün sabah saatlerinde Türkiye Şeker Fabrikası A.Ş. Genel Müdürü Dr. Muhiddin Şahin ile yaptığı uzun telefon görüşmesinde, nakliye ücretleri konusunda bir düzenleme yapılması, tedbirlerin ve taleplerin değerlendirilmesi konusunda gerekli hassasiyeti gösterdiklerini belirtmiştir.

İl Başkanı Mustafa Özboyacı’nın yaptığı açıklamada “nakliyeci esnafımızın haklarının ve çiftçimizin aylardır özenle ürettiği pancarının kimsenin mağdur, pancarın zayi olmadan Burdur Fabrikamıza teslim edilmesi için kolluk kuvvetlerinin teyakkuzda olduğu, pancarın tarladan fabrikaya sorunsuz ulaşması için Burdur Milletvekillerimiz Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz ile birlikte üzerimize düşen herşeyi yerine getireceğimizi tüm halkımızın bilgisine sunarız.” dedi.

burdur ak parti