AK Parti Bucak İlçe Başkanı Osman Taşkın basın açıklamasında bulundu. Başkan Osman Taşkın İttifak Ortağı MHP İlçe başkanı İsmail Mutlucan'ı daha sağduyulu olmaya davet etti.

İşte Başkanın Açıklaması;

"  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı Ortağı Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından hoşgörü ve beraberlik ile genel siyasette yürütülen Türkiye Yüzyılı vizyonunun devamı birlikteliğimizin daim olması ile mümkündür.

Her ne kadar yerel seçim sürecinde ittifak ruhunu zedeleyen söylemler ve ithamlar ileri sürülmüş ise de Ak Parti Bucak İlçe Teşkilatı olarak sükunetimizi hiç bozmadan ittifak ruhu ile hareket ederek seçim sürecini tamamladık.

Bugün yerel basın ve sosyal medyada Cumhur İttifakı ortağımız İlçe Başkanı tarafından yapılan paylaşım Bucakımızda ittifak ruhu ile bağdaşmayıp, paylaşımın da ilçemiz özeline has olmaması münasebetiyle anlam verilmesi mümkün değildir.

Genel siyasette sağlanan başarının yerelde de sürdürülebilmesi için bu yaşanılan sıkıntılara karşı ittifak ortağı İlçe Başkanının daha sağduyulu ve birleştirici olması gerektiğini düşünmekteyiz.

Bu sıkıntılardan ittifakımız dışındaki siyasi aktörlerin güçlenerek çıkmaması adına Cumhur İttifakı birlikteliğinin Milletvekillerimiz ile birlikte Bucak’ımızı kucaklayan bir siyaset anlayışı ve hizmet seferberliği içinde çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.

Kamuoyuna saygı ile sunulur. " şeklinde açıklamada bulundu.