Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanı Hikmet ÖKTE yazılı açıklamada bulunarak 3 Mayıs Milliyetçiler Günü'nü kutladı.
İŞTE BAŞKAN ÖKTE'NİN MESAJI
"Kıymetli Hemsehrilerim; 3 Mayıs 1944 Milliyetçiler Günü' nün Sene- i devriyesine ulaşmış bulunmaktayız. Bu bir uyanış günüdür. İçte ve dışta  Türk ile kavgalı kimselere karşı bir mücadele günüdür. Milli reflekslerle tepki gösteren dönemin milliyetçi aydınları, gençleri, Türk adının silinmemesi için meşru müdafa haklarını kullanmışlardır. Bu haklı tepki İstanbul 1 Numaralı Sıkıyönetim Mahkemesince, yıllar sonra bile içimizde bir sancı olarak hissettiğimiz bir davaya konu olmuştur. Mustafa Kemal ATATÜRK' ün de dediği gibi " Hak kuvvetin üstündedir." 1944 olaylarında yargılanan  milliyetçiler, aziz Türk Milleti' nin gönlünde birer kahramandır. 

Kıymetli hemsehrilerim; bizler Türk Milleti olarak hiçbir zaman ırkçılığı benimsemedik. Aksine kendini Türk hisseden ve Türkiye Cumhuriyeti' ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkesi Türk bildik, bölünmenin önüne geçtik. Bu düsturla Edirne'den Kars' a her vatandaşımızı aynı gördük. 
Bu yüzden 3 Mayıs, sadece milliyetçiler tarafından değil her türlü baskıya dayatmaya asimilize programlarına karşı dayanan Türk Milleti tarafından anılmalıdır. 

3 Mayıs Milliyetçilik günü vesilesiyle başta merhum Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Beye olmak üzere baskılar karşısında susmayan ve Türküm diye haykırabilen dönemin Milliyetçi aydınlarına rahmet diliyorum. 3 Mayıs ruhunu günümüzde yaşatan Liderimiz Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ Beyefendiye de Allah tan uzun ömürler vermesini niyaz ediyorum. 

"Yaşasın ırkımın Turan ülküsü"

"Ne Mutlu Türküm Diyene!""