Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm ülkelere ve milletlere örnek olan büyük bir asker ve devlet adamıydı. Savaştan çıkmış ve yoklukla mücadele eden bir ülkeyi, bağımsızlığına ve özgürlüğüne kavuşturan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, tüm mazlum milletlere örnek bir lider oldu.

Büyük insanlar insanlık tarihinde ender görülürler. Hiç kuşkusuz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, zekası, onuru, başarıları ile insanlık tarihine bir daha silinmemek üzerine adını yazdırmıştır.

Başkomutan Ulu Önder, olağanüstü özen ve disiplin içinde yaptığı çalışmalarla işini hiçbir zaman şansa bırakmamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayatı boyunca tutsaklığa ve sömürüye karşı direnmiş, onun azmi, kararlılığı ve zekasıyla yok olmak üzere olan bir millet adeta küllerinden yeniden doğmuştur. Türk milletinin tarih sahnesinden yeniden dirilişinin, bağımsızlığımızın, 783 bin 562 kilometrekarelik vatan toprağının adıdır. Mustafa Kemal Atatürk, bu topraklarda özgürlüğün adıdır. 

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın huzuru ve güvenini de savunan büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış” sözünü, dünyanın silah seslerinin kirliliğiyle boğulduğu mevcut ortamda şiar edinmek, başta Türk Toplumu olmak üzere tüm dünyanın görevi olmalıdır. 21. yüzyılın başlarında Türkiye’nin ve dünyanın gidişatını iyi bir şekilde analiz eden Atatürk’ün söylemlerinin haklılığı bugün her ortamda ve her koşulda gözlenmektedir.

Dünya üzerinde hiçbir lider yoktur ki ebediyete intikal ettikten 85 yıl sonra bile hala yaşıyor olsun. Dünya üzerinde hiçbir lider yoktur ki ebediyete intikal ettikten 85 yıl sonra bile böylesine özlemle anılsın. Dünya üzerinde hiçbir lider yoktur ki her gün fikirlerde yaşasın her gün yeniden doğsun.

Ulusumuzun ışık kaynağı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük devrimci ve düşünce adamı Yüce Atatürk’ün yurttaşlarımızın gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecek, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir.

Aramızdan ayrılışının 85. yılında, Türk Ulusunun gönlünde ölümsüzleşen Yüce Önder Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet, şükran ve özlemle anıyoruz.