Başkan Ercengiz’in 1 Mayıs Mesajı şu şekilde:

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür. Dünyada ve ülkemizde, yaşadığımız her alanda işçilerimizin emeği vardır. Birliğin ve dayanışmanın önemini anlatan bugün, emekçi kardeşlerimin alın terinin bir simgesi haline gelmiştir. Alın teri döken işçinin ve emekçinin sıkıntısız bir şekilde, huzurla çalışması, haklarının alın terleri kurumadan verilmesi çok önemlidir.

1 Mayıs’ı yaşadığımız büyük ekonomik sıkıntılar içerisinde kutlamaktayız. İşçi, memur, çiftçi, kısacası tüm ülke olarak, çalışma ve yaşam koşullarımızı hiç olmadığı kadar zor ve ağır koşullarda sürdürmeye çalışıyoruz. Artan maliyetler, alım gücünün düşmesi, emeğimizin karşılığını tam olarak alamamamıza neden olmakta, kazandığımız para her geçen gün erimeye devam etmektedir.   

Tüm yaşadığımız bu zor günlerin biteceğine, emeğin ve emekçinin daha güzel bir Türkiye’de yaşayacağına olan inancım tam.  İnanıyorum ki haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık günler çok yakın.

Bu duygu ve düşüncelerle, yaşamları boyunca emeği, örgütlülüğü, demokrasiyi, Cumhuriyeti, bağımsızlığı, özgürlüğü ve barışı savunan emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, emekçilerimizin daha iyi yaşam koşullarına ulaşmalarını diliyorum.


 

Kaynak: Haber Merkezi