Seçim çalışmalarına yoğun bir tempoyla sürdüren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, CHP Burdur İl Başkanı Kadir Koç, Merkez İlçe Başkanı İlyas Divarcı, il genel ve belediye meclis üyesi adaylarıyla Burdur Yeni Sanayi Sitesi’ni gezdi. Ziyarette Yeni Sanayi Sitesi esnaflarıyla tek tek görüşen Başkan Ercengiz, 3. dönemde yapacakları projeleri anlattı.

Ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden Başkan Ercengiz, “Bugün sanayi esnafımızı ziyaret ettik. Yaptıklarımızı ve önümüzde 5 yıl boyunca da yapacaklarımızı anlatıyoruz. Milletvekilimiz, il başkanımız ve il genel ve belediye meclis üyelerimizle esnaf ve vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Burdur Belediyesi olarak sanayi esnafımızın her zaman yanındayız. Esnaf ve vatandaşlarımızdan artan maliyetlerden şikayetçi. Elimizden geldiği ölçüde esnafımıza sahip çıkacağız.” dedi.

Artan maliyetler ve enflasyon nedeniyle iş yapamadıklarını ifade eden Sanayi esnafı, önümüzdeki süreçte daha büyük sıkıntılar yaşamaktan endişe ettiklerini söylediler.

Burdur Haber Ali Orkun

Kaynak: HABER MERKEZİ